Ehitus ja viimistlus

Üldine - Hoone on paigutatud krundi põhja nurka Kungla tänava äärde. Hoonesse on projekteeritud kuus avarat ja moodsat korterit. Hoonel on kolm elukorrust, 2 korterit korrusel. Esimese korruse korterid on projekteeritud läbi kahe korruse, hõlmates ruume nii esimesel- kui ka soklikorrusel. Soklikorrusel on panipaigad igale korterile ja tehnoruum (soojasõlm gaasikatlaga). Kõik korterid on projekteeritud läbi maja korteritena, paigutades elutoa ja köögi hoone lõunakülge (sisehoovi pool) ning magamistoad põhjakülge (Kungla tänava pool).

Energiatõhusus - hoone vastab energiatõhususe klassile B. Mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass (A-st kuni H-ni), seda väiksemad on tulevikus energiaarved. Energiatõhususe klass B tagab väiksed küttearved.

Vundament – Hoone rajatakse raudbetoonist lintvundamendile. Vundament soojustatakse vahtpolüsterooliga 150mm ja viimistletakse õhekrohviga.

Välisseinad - Hoone välisseinad on projekteeritud 250mm paksudest väikeplokkidest. Plokkide külge kinnitatakse 50x200mm puitprussid sammuga 600mm, mille vahele paigaldakse 200mm villa. Prusside peale on ette nähtud paigaldada 13mm tuuletõkke plaat. Seejärel paigaldatakse 25x50mm roovitus ning laudvooder. Kungla tn 42 hoone poole jääv välissein on projekteeritud tulemüürina. Seina kandekonstruktsiooniks on teiste välisseintega sama 250mm paks väikeplokk. Väljapoole kinnitatakse 200mm kivivilla ning krohvitakse.

Siseseinad – Hoone siseseinad laotakse väikeplokkidest ning värvitakse.

Trepid – Hoone sisetrepp ehitatakse raudbetoonelementidest, trepi piire roostevabast terasest.

Vahelaed - Hoone vahelaed on projekteeritud 220mm paksudest raudbetoon õõnespaneelidest. Paneelide peale on ette nähtud 30mm kõva villa sammumüra isolatsiooniks ja selle peale 80mm betoonist pealevalu. Pealevalusse on projekteeritud ka põrandakütte torustik. Põrandad kaetakse vastavalt ruumi otstarbele keraamilise plaadi või parketiga. Laed pahteldatakse ja värvitakse. Märgadesse ruumidesse on projekteeritud ripplaed.

Katus – hoone katusekatteks on tumehall valtsplekk „Classic“. Katuslae soojustuskihi paksuseks on 350mm.

Aknad – Hoonele on projekteeritud kolmekordse klaaspaketiga puitraamides aknad. Akende avatavad osad avanevad nii kald- kui pöördsuunaliselt ning võimaldavad mikrotuulutust. Klaaspakettidele on ette nähtud energiasäästlikud plastikust vaheliistud. Akende raamid on tumehallid, aknaplekid kuumtsingitud ja värvitud tumehalliks.

Uksed - Hoone välisuksed on projekteeritud soojustatud puitustena. Uste klaasitud osad on kolmekordse klaapaketiga. Uste klaaspindadel, mis ulatuvad põrandale lähemale kui 700mm, kasutatakse lamineeritud klaasi.  Korterite uksed on tammespoon viimistlusega nõutava tule ja helipidavusega. Panipaikade uksed on metalluksed.

Rõdud - Hoonele kagukülge  on hoonele projekteeritud lahtised rõdud. Rõdud on ette nähtud rajada eraldisesvatele teraspostidele, et vähendada külmasildasid. Teraspostid on ette nähtud värvida tumehalliks. Teraspostide vahele kinnitatakse 50x100mm puitroov ning selle peale sügavimmutatud laudis. Rõdude piire on projekteeritud hallikaks toonitud klaaspiiretena, mis kinnitatakse roostevabast terasest kandekonstruktsiooni külge. Piire on projekteeritud 900mm kõrge.

Küte – hoone soojavarustuse allikaks on lokaalne gaasikatel. Soojasõlm on paigutatud hoone soklikorrusele. Soe tarbevesi toodetakse maja soojasõlmes. Korterites vesipõrandaküte. Panipaikades ja üldruumides küttekandjateks radiaatorid. Iga korter saab reguleerida toatemperatuuri eraldi, samuti on võimalus suveperioodil jätta tööle vaid niiskete ruumide põrandaküte.

Ventilatsioon – Igasse korterisse paigaldatakse ökonoomne ja energiatõhus 85% soojustagastusega sundventilatsioon.

Vesi ja kanalisatsioon – Hoone on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Igas korteris paiknevad kaugloetavad külma ja soojaveearvestid

Elekter – kaugloetavad elektriarvestid paiknevad hoone trepikojas, igal korteril on oma arvesti, korteris paikneb elektrikilp kaitsmetega.

TV ja internet – Igas toas TV ja/või interneti pesa. Kiire andmeside edastamiseks kasutatakse Cat6 kaablit.

Fono- ja ukselukud – Korteritele paigaldatakse videouksetelefon. Väliuksi on võimalik avada nö tabletiga. Korterite ja panipaikade ustele paigaldatud sarjastatud turvalukud. Ühe võtmega on avatav nii välis,- korteri kui ka panipaiga uks.

Parkla, teed ja haljastus – Hoovi sissesõidu ja parkimisala on projekteeritud katta betoonist sillutuskividega. Kivideks kasutatakse halle kive, parkimiskohtade jooned eristatakse musta värvi kividega. Parkimiskohti on kokku 8. Parklast hooneni on kavandatud 1,2m lai sillutuskividest kõnnitee. Krundile on projekteeritud lastele väike mänguplats koos kiige, liivakasti ja pinkidega. Krundil säilitatkse olemasolev elujõuline kuusk, istutatakse 9 puud (3 suurelehelist pärna ning 6 püramiidja võraga harilikku pihlakat) ja 39jm hekki. Ülejäänud maa-ala tasandatakse ja rajatakse muru. Naaberkinnistutega piirnevad paekivimüürid korrastatakse.

Piirded ja väravad - Kinnistu tänavapoolsele piirile, on projekteeritud Kalamaja asumile iseloomulik 1,5 m kõrgune vertikaalsetest puitlippidest piirdeaed teraspostidel. Hoovi sisenemiseks on kasutada jalgvärav ja ka automaatikaga (puldist avatav) autovärav.